بهترین منابع سلف استادی آیلتس

آیلتس یک آزمون بین المللی است که در سراسر جهان برگزار می شود و بسیاری از دانشگاه های جهان این آزمون را به عنوان یکی از موارد پذیرش دانشجو در قوانین شان گنجانده اند. ممکن است در ابتدا خیلی از افراد فکر کنند که آیلتس آزمون سختی است و گرفتن نمره بالا در این آزمون کار راحتی نخواهد بود.

باید به شما بگوییم که این فکر اشتباه است ما در این مقاله می خواهیم سلف استادی آیلتس و موارد مربوط به آن را برایتان توضیح دهیم، به طوری که شما با حداقل هزینه خواهید توانست نمره بالایی در این آزمون کسب کنید.

self-study-ielts

سلف استادی آیلتس شامل چه مواردی است؟

خود آموزی آیلتس و یا سلف استادی آیلتس به این معناست که شما بدون نیاز به استاد منابع آیلتس را جهت شرکت درآزمون آیلتس مطالعه نمایید.

در ابتدا شما باید در نظر بگیرید که سلف استادی آیلتس (خودآموزی) مربوط به افرادی می شود که دانش زبانی قابل قبولی دارند.

دانش زبانی فردی که می خواهد در آزمون آیلتس شرکت کند باید در حدی باشد که از عهده منابع آیلتس بر بیاید. شاید برخی از افراد در یادگیری زبان انگلیسی از همان ابتدا ازخودآموز زبان جامع استفاده کرده باشند. باید به این دسته افراد بگوییم که اگر شما زبان انگلیسی را به صورت سلف استادی فرا گرفته اید باید در ابتدا بدانید دانش زبانی شما در چه حدی است، سپس وارد فاز آزمون آیلتس شوید. پس قبل از هر کاری یک تعیین سطح آنلاین زبان در سایت کولرنی| colearny  انجام دهید چرا که برخلاف بقیه آزمون های تعیین سطح آنلاین با حداقل سوال تعیین سطح دقیقی انجام خواهید داد.برای این منظور باید در سایت ثبت نام کنید و در پنل کاربری خود از قسمت تعیین سطح اقدام کنید.

منابع زیادی در خصوص آیلتس هستند که به عنوان منابع آزمون آیلتس چه در کلاس و چه به صورت سلف استادی می توان از آنها استفاده کرد.

مهمترین نکته ای که باید در خصوص استفاده از این منابع به صورت خود آموز  یا سلف استادی آیلتس باید در نظر بگیریم تسلط ما بر زبان انگلیسی می باشد. در قسمت بعدی منابع خودآموزی آزمون آیلتس را بررسی می کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

منابع سلف استادی برای آزمون آیلتس

همان طورکه می دانید آزمون آیلتس 4 مهارت زبان انگلیسی را شامل می شود. این مهارت ها شامل مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت نوشتاری و مهارت خواندن است که جهت تقویت هر کدام منابعی را معرفی خواهیم کرد.

قبل از اینکه منابع مورد نظر را بررسی کنیم باید بدانید که داشتن پارتنر زبان در خصوص تقویت زبان انگلیسی بسیار مهم است چون هم انگیزه ما در خصوص یادگیری بیشتر می شود و هم سرعت یادگیری ما افزایش می یابد. سایت کولرنی ( colearny ) اولین و تنها سایت یافتن پارتنر تمرینی زبان میباشد که در این راستا به زبان آموزان کشورمان خدمت می کند.

منابع سلف استادی برای تقویت مهارت لیسینیگ آیلتس

در خصوص مهارت شنیداری شما می توانید به سراغ منبعی به نام سری کتاب های Tactics for listening بروید. این کتاب ها دارای قواعدی گرامری جهت تقویت مهارت شنیداری می باشند که به راحتی و با تمرین و تکرار می توانید مهارت شنیداری خودتان را تقویت کنید.

بنابراین منبع مناسبی برای تقویت مهارت لیسینیگ آیلتس می باشد، با استفاده از این مجموعه شما پیشرفت در فعالیت‌های شنیداری بیشتری را نسبت به قبل شاهد خواهید بود. مکالمات جذابی در این مجموعه دارد که تلفظ و هجی کلمات را با تمرینات شنیداری جامع پوشش می‌دهد.

منابع سلف استادی برای تقویت مهارت ریدینگ آیلتس

در خصوص منابع مربوط به تقویت مهارت خواندن  یا ریدینگ آیلتس نیز می توانیم به سراغ کتاب های Inside reading برویم. این کتاب ها سری های مختلفی دارند که با تسلط بر آنها مهارت خواندن ما برای آزمون آیلتس تقویت می شود.

کتاب های inside Reading در 5 جلد منتشر شده است که هر جلد دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد، در صورتی که سطح زبان شما پایین تر است از جلد اول آن شروع کنید که نسبت به سایر جلدها آسان تر است و به همین ترتیب پیش بروید.

کتابهای inside Reading برای تقویت مهارت ریدینگ آیلتس از منابع سلف استادی معتبری میباشد که دارای تمرین های بسیار زیادی می باشد که تمامی آنها در راستای پیشرفت روزافزون زبانآموز طراحی شده اند، این کتابها بر اساس لهجه بریتیش طراحی شده است.همچنین این منبع متونی از تمامی موضوعات شامل علمی و داستانی را مشاهده میکنید که تقویت مهارت ریدینگ را برای زبان آموز جذاب میکند.

منابع سلف استادی برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس

در خصوص تقویت مهارت نوشتاری یا رایتنگ آیلتس  به سراغ منبع دیگری به نام Collins Writing For IELTS میرویم.

این کتاب شامل 12 درس است و هر درس بر موضوع متفاوتی متمرکز است. از آنجا که این مجموعه نکات آموزشی متنوعی دارد به جرات میتوان گفت که برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس جز بهترین منابع است و زبان آموز در مسیر یادگیری مهارت رایتینگ خود را ارتقا میدهد.

این منبع برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس از مباحثی مانند خانواده و اهمیت و ارزش های آن، سلامتی و تناسب اندام، تحصیلات و آموزش و اهداف مرتبط به آن، تنوع زندگی در طبیعت و محیط زیست، زبان و ارتباطات با افراد مختلف، علوم و فناوری و اینترنت، کار و اشتغال و مسائل مالی، کودک و جوان و ارتباط آنها با والدین، افراد مسن و مردم عادی، فرهنگ و جامعه مدرن، تعطیلات و مسافرت میباشد

منابع سلف استادی برای تقویت مهارت اسپیکینگ آیلتس

در خصوص معرفی منبع برای تقویت مهارت اسپیکینگ آیلتس به صورت سلف استادی کتابهای ماکار makkar یکی از بهترین کتابها برای تمرین آزمون آیلتس است. زبان آموزان به راحتی می توانند الگوی کل آزمون آیلتس را برای بخش اسپیکینگ به کمک کتاب های ماکار درک کنند. با محبوبیت این منبع برای تقویت مهارت اسپیکینگ آیلتس ثابت شده است برای داوطلبان آزمون آیلتس بسیار مفید است و زبان آموزان نمرات رضایت بخشی در آزمون کسب کرده اند

self-study-ielts.-sources

منابع سلف استادی برای تقویت لغت و گرامر آیلتس

قبل از اینکه مهارت های زبانی را به صورت جداگانه تقویت کنید نیاز هست که لغت و گرامر خود را تقویت کنید.

برای افزایش دایره لغات نیز کتاب های متنوعی وجود دارد. در این خصوص شما می توانید به سری کتاب های Focus on vocabulary و Oxford word skills مراجعه نمایید. تنوع لغات در این سری کتاب ها تنوع لغات آنقدر بالاست که دانش لغات شما را در کمترین زمان ممکن افزایش می دهد. و همین طور در خصوص تقویت لغات آیلتس نیز می توانید به سراغ Cambridge Vocabulary For IELTS و Collins Vocabulary For IELTs بروید. این منابع تنوع لغات بسیاری دارند که می توانید برای آماده سازی در آزمون آیلتس از آن ها استفاده کنید.

در خصوص  تقویت گرامر یکی از بهترین منابعی که  می توانید استفاده کنید نامش Cambridge grammar for IELTS می باشد.
درون این کتاب تمامی قواعد گرامری که شما برای آزمون آیلتس نیاز دارید به همراه مثال های مهم آورده شده است. برخی دیگر از منابع نیز هستند که شما را برای یک آزمون کلی آیلتس آماده می کنند منابعی مثل Ready for IELTS و IELTS plus 3 و IELTS trainer وCambridge 8,910,11,12,13 هستند.

کلام آخر

در این مقاله ما موضوعی مهم به نام سلف استادی آیلتس و یا خود آموزی آیلتس را در سه دسته مختلف بررسی کردیم. در ابتدا به طور کلی موضوع خودآموزی آیلتس را مورد بررسی قرار دادیم. سپس به سراغ منابع خودآموزی آزمون آیلتس رفتیم. در آخر نیز بهترین کتاب های سلف استادی آیلتس را نیز مورد بررسی قرار دادیم. شما عزیزان بنابر نیازتان می توانید هر کدام از منابعی که در این مقاله مطرح شد را برای شرکت در آزمون آیلتس جهت کسب نمره بسیار بالا استفاده نمایید.

https://colearny.com/?p=4159
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد منابع سلف استادی آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *