مقاله ها

منابع سلف استادی آیلتس

منابع سلف استادی

آیلتس یک آزمون بین المللی است که در سراسر جهان برگزار می شود و بسیاری از دانشگاه های جهان این آزمون را به عنوان یکی از موارد پذیرش دانشجو در قوانین شان گنجانده اند. ممکن است در ابتدا خیلی از افراد فکر کنند که آیلتس آزمون سختی است و گرفتن نمره بالا در این آزمون کار راحتی نخواهد بود.

باید به شما بگوییم که این فکر اشتباه است ما در این مقاله می خواهیم سلف استادی آیلتس و موارد مربوط به آن را برایتان توضیح دهیم، به طوری که شما با حداقل هزینه خواهید توانست نمره بالایی در این آزمون کسب کنید.

سلفا استادی آیلتس

سلف استادی آیلتس شامل چه مواردی است؟

خود آموزی آیلتس و یا سلف استادی آیلتس به این معناست که شما بدون نیاز به استاد منابع آیلتس را جهت شرکت درآزمون آیلتس مطالعه نمایید.

در ابتدا شما باید در نظر بگیرید که سلف استادی آیلتس (خودآموزی) مربوط به افرادی می شود که دانش زبانی قابل قبولی دارند.

جهت افزایش دایره لغات انگلیسی با تلفظ سیلاب به سیلاب و معنی فارسی از لغات صوتی انگلیسی استفاده کنید.

دانش زبانی فردی که می خواهد در آزمون آیلتس شرکت کند باید در حدی باشد که از عهده منابع آیلتس بر بیاید. شاید برخی از افراد در یادگیری زبان انگلیسی از همان ابتدا ازخودآموز زبان جامع استفاده کرده باشند. باید به این دسته افراد بگوییم که اگر شما زبان انگلیسی را به صورت سلف استادی فرا گرفته اید باید در ابتدا بدانید دانش زبانی شما در چه حدی است، سپس وارد فاز آزمون آیلتس شوید. پس قبل از هر کاری یک تعیین سطح آنلاین زبان در سایت کولرنی| colearny  انجام دهید چرا که برخلاف بقیه آزمون های تعیین سطح آنلاین با حداقل سوال تعیین سطح دقیقی انجام خواهید داد.برای این منظور باید در سایت ثبت نام کنید و در پنل کاربری خود از قسمت تعیین سطح اقدام کنید.

منابع زیادی در خصوص آیلتس هستند که به عنوان منابع آزمون آیلتس چه در کلاس و چه به صورت سلف استادی می توان از آنها استفاده کرد. مهمترین نکته ای که باید در خصوص استفاده از این منابع به صورت خود آموز  یا سلف استادی آیلتس باید در نظر بگیریم تسلط ما بر زبان انگلیسی می باشد. در قسمت بعدی منابع خودآموزی آزمون آیلتس را بررسی می کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

منابع سلف استادی برای آزمون آیلتس

همان طورکه می دانید آزمون آیلتس 4 مهارت زبان انگلیسی را شامل می شود. این مهارت ها شامل مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت نوشتاری و مهارت خواندن است که جهت تقویت هر کدام منابعی را معرفی خواهیم کرد

منابع سلف استادی برای تقویت مهارت لیسینیگ آیلتس

در خصوص مهارت شنیداری شما می توانید به سراغ منبعی به نام سری کتاب های Tactics for listening بروید. این کتاب ها دارای قواعدی گرامری جهت تقویت مهارت شنیداری می باشند که به راحتی و با تمرین و تکرار می توانید مهارت شنیداری خودتان را تقویت کنید. 

منابع سلف استادی برای تقویت مهارت ریدینگ آیلتس

 

جهت تقویت مهارت گفتاری نیز باز شما از طریق این کتاب هم مهارت شنیداری و هم گفتاری خودتان را تقویت نمایید. ولی باید بدانید که تسلط بر گرامر و دایره لغات نیز در این امر ضروری است. در خصوص گرامر یکی از بهترین کتاب هایی که شما می توانید استفاده کنید کتاب آموزش گرامری است که توسط نویسنده ای به نام بتی آذر نوشته شده است.

در این کتاب شما تمامی قواعد زبان انگلیسی را فرا خواهید گرفت که در خصوص مهارت نوشتاری و خواندن و گفتاری نیز به شما کمک می کند. برای افزایش دایره لغات نیز کتاب های متنوعی وجود دارد. در این خصوص شما می توانید به سری کتاب های Focus on vocabulary وOxford word skills مراجعه نمایید. تنوع لغات در این سری کتاب ها تنوع لغات آنقدر بالاست که دانش لغات شما را در کمترین زمان ممکن افزایش می دهد. البته در خصوص منابع تقویت شنیداری و تقویت نوشتاری و تقویت مهارت خواندن سری های مختلفی وجود دارد که در قسمت بعدی آنها را بررسی می کنیم.

خود آموزی آیلتس

بهترین کتاب های سلف استادی آیلتس

بهترین کتاب های خود آموز آیلتس و یا سلف استادی آیلتس شامل موارد مختلفی می شود که در زیر بیان می کنیم. در قسمت قبل ما منابع ابتدایی جهت افزایش دانش زبان برای آزمون آیلتس را بررسی کردیم. در این قسمت به سراغ منابع مختلفی میرویم. قبل از اینکه منابع مورد نظر را بررسی کنیم باید بدانید که داشتن پارتنر زبان در خصوص تقویت زبان انگلیسی بسیار مهم است چون هم انگیزه ما در خصوص یادگیری بیشتر می شود و هم سرعت یادگیری ما افزایش می یابد.
اولین منبع جهت سلف استادی آیلتس کتاب های Collins listening for IELTS هستند که به شما کمک می کنند تا مهارت شنیداری خودتان را مطابق با آزمون آیلتس تقویت کنید که حتی داخل کتاب های مربوطه آن دقیقا مواردی آورده شده است که مناسب آزمون آیلتس می باشد. در خصوص منابع مربوط به تقویت مهارت خواندن نیز می توانیم به سراغ کتاب های Inside reading برویم. این کتاب ها سری های مختلفی دارند که با تسلط بر آنها مهارت خواندن ما برای آزمون آیلتس تقویت می شود. مورد بعدی در خصوص تقویت مهارت نوشتاری می باشد که در این خصوص می توانیم به سراغ منبع دیگری به نام Collins Writing For IELTS برویم.

 

درون این کتاب ها تمامی مواردی که شما برای تقویت مهارت نوشتاری آیلتس نیاز دارید آورده شده است. البته منابع دیگری مثل Barrons writing for IELTS نیز در این خصوص وجود دارد که می توانید برای کسب دانش بیشتر به آنها مراجعه کنید. در خصوص تقویت لغات آیلتس نیز می توانید به سراغ Cambridge Vocabulary For IELTS و Collins Vocabulary For IELTs بروید. این منابع تنوع لغات بسیاری دارند که می توانید برای آماده سازی در آزمون آیلتس از آن ها استفاده کنید. یکی از بهترین منابعی که شما در خصوص تقویت گرامر آیلتس می توانید استفاده کنید نامش Cambridge grammar for IELTS می باشد.
درون این کتاب تمامی قواعد گرامری که شما برای آزمون آیلتس نیاز دارید به همراه مثال های مهم آورده شده است. برخی دیگر از منابع نیز هستند که شما را برای یک آزمون کلی آماده می کنند در این خصوص می توانیم به سراغ منابعی مثل Ready for IELTS و IELTS plus 3 و IELTS trainer وCambridge 8,910,11,12,13 برویم.

کلام آخر

در این مقاله ما موضوعی مهم به نام سلف استادی آیلتس و یا خود آموزی آیلتس را در سه دسته مختلف بررسی کردیم. در ابتدا به طور کلی موضوع خودآموزی آیلتس را مورد بررسی قرار دادیم. سپس به سراغ منابع خودآموزی آزمون آیلتس رفتیم. در آخر نیز بهترین کتاب های سلف استادی آیلتس را نیز مورد بررسی قرار دادیم. شما عزیزان بنابر نیازتان می توانید هر کدام از منابعی که در این مقاله مطرح شد را برای شرکت در آزمون آیلتس جهت کسب نمره بسیار بالا استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *