پیشرفت در یادگیری یک زبان جدید مستلزم داشتن آموزش صحیح و یادگیری اصولی است. شرکت در کلاس زبان با کیفیت آموزشی بالا و انتخاب یک استاد زبان آنلاین خوب بر پیشرفت و انگیزه شما تاثیر مستقیم می‌گذارد.

یک استاد خوب انگیزه و اشتیاق شما را در طول مسیر بالا نگه می‌دارد ولی این انتخاب کمی دشوار است چرا که تعداد مدرسین زبان بسیار زیاد است و همین موضوع ممکن است شما را در انتخاب یک استاد زبان خوب مردد کند. از همین رو  ما در کولرنی CoLearny  سعی داریم تا استاد زبان متناسب با شرایط زبان آموزان معرفی کنیم.

برای این منظور کافیست فرم درخواست استاد زبان آنلاین را پر کنید. 

همچنین ما در این مقاله سعی داریم تا معیارهایی برای شما تعریف کنیم که به کمک آن‌ها راحتتر بتوانید استاد زبان آنلاین متناسب با شرایط خود رارپیدا کنید.

استاد زبان کیست؟

یک استاد زبان شخصی است که یک زبان دوم یا خارجی را به زبان آموزان آموزش می‌دهد، درس تدریسی آنها یک زبان جدید است. به طور کلی اساتید زبان از مربی یا معلم‌های زبان حرفه‌ای‌تر بوده و سطح آموزشی بالاتری دارند.

به طور مثال مدرس زبان انگلیسی فردی است که انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) یا انگلیسی به عنوان زبان خارجی (EFL) را تدریس می‌کند. اصطلاح “معلم” همچنین می‌تواند به کسانی اطلاق شود که به این روش تدریس می‌کنند، مانند اساتید دوره های EAL یا TESOL/TEFL.

ویژگی‌های یک استاد زبان خوب و حرفه‌ای

 
 •       توانایی برقراری ارتباط موثر با زبان آموزان و کلاس گفتگو محور
 •       استفاده از شیوه های موثر تر در تدریس زبان انگلیسی
 •       دانش بالا و بروز بودن آموزش ها انگلیسی و استفاده از منابع جدید
 •       داشتن سابقه کاری و تحصیلی خوب و معتبر
 •       سنجش و آنالیز سطح یادگیری زبان آموزان و شناخت نقاط ضعف
 •       داشتن نظم در برنامه آموزشی و تعادل در آموزش

همچنین جهت یادگیری افزایش دایره لغات خود میتوانید از محصول لغات انگلیسی صوتی کولرنی استفاده کنید

 

از مهم‌ترین فاکتورهایی که یک مدرس زبان خوب دارد، می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد:

 •     داشتن تحصیلات دانشگاهی مرتبط
 •       داشتن مدارک بین المللی زبان، سوابق و نتایح قابل استناد
 •       تجربه و تسلط کافی بر امر تدریس
 •       داشتن دانش بالای زبان

از دیگر فاکتورهایی که یک مدرس زبان خوب دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

صبر و شکیبایی:

یک مدرس زبان انگلیسی خوب باید صبر و شکیبایی بالایی داشته باشد چرا که توانایی و هوش افراد در یادگیری یک زبان جدید برای افراد متفاوت است از این رو یک مدرس زبان انگلیسی خوب باید از صبر و شکیبایی بالایی برخوردار باشد تا بتواند نقاط ضعف زبان آموزان خود را برطرف کند.

لهجه:

یک استاد زبان انگلیسی خوب و حرفه‌ای باید لهجه انگلیسی خوبی داشته باشد چرا که این عامل نقش پررنگی در موفقیت زبان آموزان دارد.

انعطاف پذیری:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدرس زبان خوب، داشتن انعطاف پذیری بالا است؛ چرا که هرکدام از زبان آموزان او شخصیت، سن، سطح هوش و یادگیری متفاوتی دارند. در صورتی که مدرس زبان، انعطاف پذیری بالایی داشته باشد، به راحتی خود را با شخصیت‌های متفاوت زبان آموزان تطبیق داده و برنامه کلاس و نحوه تدریس خود را متناسب با سطح آنها تنظیم نماید.

تعامل با زبان‌آموزان:

تعامل و گفتگو در کلاس زبان برای یادگیری زبان آموزان بسیار پر اهمیت است. از این رو یک استاد زبان خوب باید نسبت به انتقادات، نظرات و حرف زبان آموز خود توجه نشان دهد.

 داشتن انگیزه و انرژی:

به طور کلی یادگیری یک زبان جدید برای زبان آموزان، در ابتدا بسیار هیجان انگیز است ولی رفته رفته از اشتیاق آنها کاسته و کلاس زبان به کلاسی خشک و کسل کننده تبدیل می‌شود. از این رو یک استاد زبان خوب با انرژی و انگیزه بالایی که دارد، کلاس را از حالتی خشک و کسل کننده به سمت کلاسی پویا و سرگرم کننده همراه با آموزشی موثر تبدیل می‌کند.

اهمیت استاد زبان در یادگیری زبان آموزان

هنگامی که در حال یادگیری یک زبان خارجی هستید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یکی از آنها اهمیت مدرس زبان در فرآیند یادگیری شماست. استاد خوب نقش مهمی در کمک به زبان آموزان برای بهبود مهارت‌های زبان خارجی خود و صحبت روان دارند.

 

استاد زبان آنلاین

 

 استاد زبان خوب و حرفه‌ای

 

فردی است که به صورت آنلاین زبان تدریس می کند. می‌توان آنها را در در پلتفرم‌های مثل کولرنی یا شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا یوتیوب پیدا کرد.

مزیت اصلی داشتن یک مدرس زبان آنلاین این است که دیگر لازم نیست نگران ترافیک یا ساعتها مسیر رفت در شهر های شلوغ یا دسترسی نداشتن به استاد زبان خوب در شهرهایی با امکانات محدود را داشته باشید و می‌توانید به راحتی زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی، آلمانی، ترکی و فرانسوی را یاد بگیرید.   

 

بهترین استاد زبان آنلاین

یک مدرس زبان خوب باید تحصیل کرده و با تجربه باشد. آنها همچنین باید نسبت به موضوع خود پرشور باشند، زیرا این به آنها کمک می‌کند تا اشتیاق خود را به شما منتقل کنند. اگر یک استاد زبان آنلاین صبور باشد و حس شوخ طبعی خوبی داشته باشد، یادگیری را برای شما آسان‌تر می‌کند و کلاس را برای همه افراد لذت‌بخش‌تر می‌کند. یک مدرس زبان آنلاین خوب همچنین مایل است در انجام تکالیف شما در خارج از زمان کلاس کمک کند تا بتوانید از هر درس نتایج بهتری بگیرید. آنها باید مطمئن شوند که همه چیزهایی که آموزش می‌دهند برای همه در کلاس واضح و آسان باشد.

 

مزایای داشتن کلاس با استاد زبان آنلاین

کلاس‌های زبان آنلاین یک راه راحت و انعطاف پذیر برای یادگیری یک زبان جدید است. شما می توانید درس‌های خود را از هر کجا و در هر زمانی از روز یا شب بگیرید. این بدان معناست که اگر برنامه شلوغی دارید و نمی‌توانید زمانی را برای کلاس‌های معمولی پیدا کنید، کلاس‌های آنلاین یک جایگزین عالی ارائه می‌دهند.

دوره‌های زبان آنلاین نیز ارزان‌تر از آموزش‌های حضوری سنتی هستند، زیرا نیازی به تجهیزات یا مواد گران قیمت نیست. اساتید آنلاین به کتاب، خودکار و کاغذ نیاز ندارند آنها به سادگی از لپ تاپ یا صفحه‌ نمایش رایانه خود به عنوان ابزار آموزشی استفاده می‌کنند!

 

چالش‌های داشتن کلاس با مدرس زبان آنلاین

شما باید با انگیزه و منظم باشید. اگر اینطور نباشید، یادگیری زبان شما آسیب خواهد دید و این فرقی نمی‌کند که شما با استاد زبان آلمانی آنلاین کلاس داشته باشید یا استاد زبان ترکی آنلاین و حتی استاد زبان فرانسوی آنلاین؛ به هر صورت شما باید برای یادگیری هر زبانی، اشتیاق و انگیزه خود را حفظ کنید!

شما باید بتوانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. یک درس هفتگی زمان کافی برای بیشتر افراد برای یادگیری موثر زبان نیست، بنابراین اگر از قبل برنامه ریزی نکنید و برنامه یادگیری خود را اولویت بندی نکنید، بعید است که پیشرفت زیادی در مطالعات خود داشته باشید.

شما نیاز به دسترسی به رایانه‌ای با اتصال به اینترنت (یا حداقل نوعی دستگاه تلفن همراه) دارید تا جایی که امکان دارد تا بتوانیم از طریق اسکایپ یا یک نرم افزار چت ویدیویی دیگر مانند Google Hangouts/FaceTime و غیره ارتباط برقرار کنیم.

 

کلاس آنلاین بهتر است یا کلاس حضوری؟

 

کلاس زبان آنلاین یا حضوری؟

 

کلاس های آنلاین مزایای زیادی دارد. این کلاس‌ها نسبت به کلاس های حضوری انعطاف پذیرتر، مقرون به صرفه‌تر و راحت‌تر هستند.

درس های زبان آنلاین تعاملی هستند. شما توانایی برقراری ارتباط با استاد خود را از طریق ایمیل یا چت زنده در طول زمان درس دارید. علاوه بر این، در هر زمان از روز یا شب (یا حتی صبح زود) می‌توان از هر مکانی به آنها دسترسی داشت. برای اینکه بتوانید در کلاس حضوری شرکت کنید، لازم نیست نگران مرخصی گرفتن از کار باشید!

علاوه بر انعطاف‌پذیری بیشتر از نظر زمان‌بندی، دوره‌های آنلاین نیز مقرون به صرفه‌تر از جلسات تدریس خصوصی سنتی هستند، زیرا نیازی به فضای کلاس گران‌قیمت یا هزینه‌های پرسنل اضافی مربوط به استخدام معلمانی که خودشان زبان مادری نیستند، وجود ندارد. و اغلب به آموزش اضافه نیاز دارند).

کلاس با یک استاد زبان آنلاین برای کدام دسته از زبان آموزان بهتر است؟

کلاس زبان آنلاین می‌تواند برای همه زبان آموزان مفید واقع شود ولی برای کسانی که مشکل اینترنت و دستگاه ارتباطی ندارند یا در شهرهای خودشان دسترسی به استاد خوب ندارند بهترین انتخاب است.

 

کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی چگونه است؟

کلاس‌های آنلاین انگلیسی راحت، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه هستند. دسترسی به آنها نیز آسان است. شما می‌توانید آنها را در هر کجا و در هر زمان ببرید! کلاس‌های آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی در مورد از دست دادن کلاس به دلیل برنامه‌های کاری یا سفر، با سرعت خود یاد بگیرید.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله‌ای که می خواهند یک زبان جدید یاد بگیرند، اما وقت یا هزینه لازم برای آموزش سنتی کلاس را ندارند، عالی است. آنها به زبان آموزان این فرصت را می‌دهند تا بر اساس برنامه خود مطالعه کنند و در عین حال بازخوردی از استاد خود دریافت کنند.

ثبت نام کلاس آنلاین زبان انگلیسی به چه شکلی انجام می‌شود؟

برای داشتن کلاس با اساتید پلتفرم کولرنی با جستجو بر اساس معیار های خود از میان اساتید و رزرو کلاس … انجام می‌شود و اساتیدی که به صورت شخصی کار میکنند از طریق پیام دادن انجام می‌شود.

امکان برگزاری کلاس گروهی آنلاین ( برای زبان)  وجود دارد؟

بله کلاس‌های زبان انگلیسی به صورت خصوصی و گروهی در دسترس است.

 

هزینه کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی چگونه است؟

 معیارهایی از جمله ساعت‌های آموزشی، سطح آموزش، تعداد نفرات کلاس، طول ترم و تعداد هفته بر قیمت آموزش تاثیر دارند ولی به طور کلی کلاس‌های گروهی هزینه کمتری به نسبت کلاس خصوصی خواهند داشت.

هزینه کلاس‌های خصوصی نیز با توجه به فاکتورهایی همچون استاد انتخابی، منطقه محل سکونت، شیوه تدریس و زمان تدریس متغیر است.

بهترین سایت‌های آموزشی زبان انگلیسی کدامند؟

از بهترین سایت‌های آموزشی زبان انگلیسی می‌توان به سایت‌های preply و cambly اشاره کرد.

استاد زبان انگلیسی خوب چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

 

شیوه تدریس استاد خوب

خلاقیت و نوآوری مدرس زبان انگلیسی نقش موثری در یادگیری زبان آموزان دارد. استادی که ذهن خلاقی دارد با قدرت خیال پردازی و ذهنی خود باعث برانگیخته شدن ذهن زبان آموزان شده و در نهایت فعالیت و مشارکت آنها را در کلاس افزایش می‌دهد.

توانایی مدیریت کلاس

کیفیت آموزش زبان انگلیسی با میزان مهارت استاد رابطه مستقیمی دارد به شکلی که اگر استاد نتواند به خوبی کلاس خود را مدیریت کند، یادگیری زبان آموزان او نیز کاهش می‌یابد. یک استاد زبان خوب در برخورد با شخصیت‌ها، واکنش‌ها و اتفاقات، استراتژی مشخصی برای مدیریت کلاس خود می‌چیند.

یکی از عوامل موثر در یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از شیوه‌های سرگرم کننده است. یک استاد خوب با استفاده از این شیوه‌ها هم یادگیری زبان را برای زبان آموزان راحت‌تر می‌کند و هم بازدهی کلاس را افزایش می‌دهد.

مدرس زبان انگلیسی خوب با داشتن برنامه منظم، بهره وری کلاس را افزایش می‌دهد. یک استاد خوب یک راه مشخص برای تدریس خود دارد که براساس آن تدریس خواهد کرد. لازم به ذکر است که پراکنده گویی و ابهام استاد می‌تواند یادگیری زبان آموزان را بسیار کاهش دهد.

 

آموزش و یادگیری صحیح زبان انگلیسی

مهم‌ترین اصل یادگیری زبان انگلیسی، تمرین و ممارست است. زبان انگلیسی دانشی گسترده است و برای تسلط به این زبان نباید از اصل تمرین غافل شد.

چند نکته برای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی

 • تمرین با پارتنر زبان
 • افزایش دایره لغات
 • تلفظ صحیح
 • به کار بردن گرامر صحیح

همچنین واژگان صحیح برای موفقیت شما در یادگیری یک زبان و درک دیگرانی که آن را روان صحبت می‌کنند بسیار مهم است.

 

کلام آخر

در نهایت داشتن کلاس آنلاین با مدرس زبان بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. داشتن چنین کلاسی مزایای زیادی دارد، اما مشکلاتی نیز وجود دارد که ممکن است رخ دهد. با این حال، اگر تمام مزایا و معایب این نوع یادگیری را در نظر بگیریم، می‌توان نتیجه گرفت که کلاس زبان آنلاین برای زبان‌آموزانی که می‌خواهند مهارت‌های خود را در زبان انگلیسی بهبود بخشند، سودمندترین راه است. همچنین به یاد داشته باشید که انتخاب مدرس زبان انگلیسی خوب تاثیر مستقیمی در یادگیری شما دارد پس از اهمیت آن غافل نشوید.