پارتنر انگلیسی

ما در کولرنی ( colearny ) جامعه‌ای از  زبان‌آموزان ایرانی به‌ وجود آوردیم که کاربران با ثبت‌نام در آن و جستجوی پیشرفته، تمرین آنلاین با پارتنر انگلیسی خود داشته باشند.

یکی از مشکلات اساسی زبان‌آموزان ایرانی در یادگیری زبان، نداشتن پارتنر انگلیسی برای تمرین بصورت کاملا واقعی می‌باشد.طبق مصاحبه تیم کولرنی با جمعی از اساتید که به صورت استاد زبان آنلاین  فعالیت میکنند یکی از مؤثرترین راه‌هایی که برای جبران این مشکل وجود دارد، پیدا کردن یک پارتنر انگلیسی است که در کشور ما در حال حاضر مشغول یاد گرفتن زبان انگلیسی می‌باشد.

توانایی صحبت کردن به زبانی جدید مانند انگلیسی برای زبان‌آموزان از چالش‌های جدی می باشد. چون به‌ راحتی نمی‌توان به افراد انگلیسی زبان دسترسی داشته‌باشیم تا با مکالمه و گفتگو با آن‌ها مهارت‌های دانش زبان انگلیسی خود را ارتقا دهیم.

پارتنر زبان انگلیسی

پیدا کردن پارتنر تمرینی زبان انگلیسی متناسب با سطح، هدف، زمان های آزاد بدون نیاز به تلگرام، واتساپ.

و تمرین صوتی، تصویری، متنی آنلاین در محیط امن دغدغه هایی است که هر زبان آموز ایرانی با آن مواجه است.کولرنی ( CoLearny ) اولین جامعه زبان آموزان ایرانی هست که این مشکل را برای زبان آموزن ایرانی حل کرده است. برای عضویت و درخواست پارتنر تمرینی زبان کافیست فرم درخواست پارتنر تمرینی را پر کرده تا سیستم مناسب ترین پارتنر را به شما پیشنهاد دهد.

روش تمرین با پارتنر انگلیسی یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان استْٰٰ.به منظور رسیدن به مهارت در زبان شما باید واقعا به آن زبان صحبت کنید. در واقع علم زبان،علم برقراری ارتباط با دیگران است و شما وقتی در این زمینه به مهارت می‌رسید که بتوانید با تسلط کامل به لغات زبان انگلیسی با دیگران صحبت کنید.

برای این منظور میتوانید فایل های آموزشی + 1000 لغت پرکاربرد انگلیسی با معنی و “تلفظ” را تهیه کنید.


لازمه دست‌یابی به چنین مهارتی استفاده مکرر از دانش‌هایی هست که آموخته‌اید و  این هدف به وسیله تمرین کردن با اطرافیان،دوستان و یا پارتنر انگلیسی محقق می‌شود.

تسلط به زبان خارجی فقط با یادگیری تئوری و کلاس رفتن اتفاق نمی‌افتد. یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت یادگیری زبان این است که دائما از آموخته‌هایتان در محیط واقعی استفاده کنید؛ دائما گوش دهید، بخوانید، بنویسید و صحبت کنید.
امروزه یکی از جذاب‌ترین و موثرترین راه‌ها برای یادگیری و تقویت زبان، مکالمه و تمرین با پارتنر زبان است.

کولرنی ( colearny ) این امکان را برای شما فراهم کرده‌است که بتوانید پارتنر زبان انگلیسی خود را انتخاب کنید و با پارتنر زبان خود شروع به یادگیری زبان نمایید.

جدیدترین زبان آموزان کولرنی

english-language-partner-hamed.jpeg

پارتنر انگلیسی : حامد

english-language-partner-aras.jpeg

پارتنر انگلیسی : Aras

english-language-partner-meysam.jpeg

پارتنر زبان انگلیسی : میثم

english-language-partner-fateme.jpeg

پارتنر زبان انگلیسی : فاطمه

english-language-partner-sona.jpeg

پارتنر انگلیسی : sona

english-language-partner-sara-ganji.jpeg

پارتنر انگلیسی : سارا گنجی

چگونه پارتنر مطالعه زبان انگلیسی پیدا کنم؟

وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی در دنیا وجود دارند که به شما امکان آشنایی با افراد مختلف و تمرین با پارتنر را می‌دهند.
  Tandem.net و Speaky.com دو سایت خارجی شناخته‌شده در این حوزه هستند.

اما آیا این سایت‌ها برای مخاطب فارسی زبان، پارتنر انگلیسی مناسبی را پیشنهاد می‌دهند ؟

استفاده از سایت‌های خارجی در این حوزه برای ما ایرانیان مشکلاتی دارد که در موارد زیر به آن می‌پردازیم:

  • از برجسته ترین چالش‌هایی که فارسی زبانان با سایت‌‌های خارجی در این حوزه دارند این است که کاربران این سایت‌ها اغلب از کشورهای اروپایی و لاتین هستند که به دنبال روان‌تر کردن زبان انگلیسی خود هستند و نه یادگیری زبان.
  • همچنین از دیگر معظلات این بسترها برای ما ایرانیان نداشتن زبان مشترک با پارتنر زبان خود هست که در واقع روند تمرین و یادگیری را کند و بلا استفاده می‌کند.
  • و از دیگر چالش‌هایی که کاربران ایرانی با آن روبه‌رو می‌شوند،اختلاف زمانی زیاد با دیگر کاربران این سایت‌ها هست و از آنجایی که ارتباط با پارتنر زبان در یک زمان و بصورت آنلاین هست این مشکل یکی از معظلات مهم برای زبان آموزان ایرانی است.

برای اینکه بدانید چه فیلمی برای چه سطحی مناسب است  مقاله فیلم آموزش زبان انگلیسی را مطالعه بفرمایید

انتخاب پارتنر زبان انگلیسی

مهمترین فاکتورها برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی این است که پارتنر انگلیسی شما هم‌زبان با خودتان باشد، تا بتوانید از همدیگر یادبگیرید و خود را بیشتر درگیر یادگیری کنید.

همچنین از دیگر فاکتورهای مهمی که باید در نظر داشته‌باشید این است که پارتنر زبان هم‌سطح و هم‌هدف با خودتان را انتخاب کنید، تا از زمانی که صرف یادگیری می‌کنید بیشترین بهره را داشته باشید.

در حقیقت چهار مولفه سطح دانش یکسان،هدف مشترک،علایق مشترک و بازه سنی یکسان در پیدا کردن پارتنر انگلیسی بسیار مهم و حیاتی هست.
با ثبت‌نام در کولرنی ( colearny ) شما می‌توانید پارتنر زبان خود را از میان کاربران زیادی که متناسب با نیاز و مکمل یادگیری شما هستند، انتخاب کنید. سپس بعد از بررسی انتخاب شما و پذیرش پارتنر انگلیسی متناسب با شما، شروع به تمرین زبان انگلیسی کنید و با پارتنر زبان انگلیسی خود صحبت کنید،بخوانید،گوش دهید. در‌این صورت همواره در حال محک زدن مهارت‌های زبان انگلیسی خود با شخصی هستید که هم سطح شما است ،باهم زبان مشترک دارید و میتوانید از نظر زمان‌بندی به هماهنگی برسید.

ویژگی‌های انتخاب پارتنر زبان خوب

  • هم‌سطح بودن پارتنر زبان

هدف از داشتن پارتنر زبان انگلیسی تمرین کردن و باهم یادگرفتن است،نه کسی که به صورت متکلم الوحده به شما فقط آموزش دهد. پس پارتنر انگلیسی شما از نظر مهارتی باید به شما نزدیک باشد تا بتوانید نقاط ضعف هم را پوشش دهید.

  • داشتن هدف مشترک

هر زبان‌آموزی با هدف مشخصی به دنبال یادگیری زبان است. ممکن است کسی یادگیری زبان را برای سفرهای کاری یا شخصی نیاز داشته باشد و فردی دیگر برای شرکت در آزمون آیلتس و یا تافل؛ پس باید برای پیدا کردن پارتنر انگلیسی، فاکتور هدف مشترک را در نظر داشته باشید.

  • علایق مشترک بین پارتنر زبان انگلیسی.

به طور کلی صحبت کردن در مورد علایق برای افراد لذت بخش‌تر است، در نتیجه بهتر است با پارتنر زبان انگلیسی که انتخاب می‌کنید دارای علایق مشترک باشید، تا هم موضوعات مشترک بیشتری داشته باشید و هم مکالمه‌ای که بین شما و پارتنر تمرینی زبان شما شکل می‌گیرد برایتان جذابیت داشته باشد.

  • دو پارتنر زبان در یک بازه سنی باشند.

 به‌طبع دو فردی که دارای اختلاف سنی زیادی هستند نمی توانند به نقطه نظرات مشترکی پیرامون یک موضوع برسند و عملا بحث و ارتباط موثری بین دو فرد شکل نمی‌گیرد؛ در‌نتیجه اگر بازه سنی شما بین 18تا23 سال است انتخاب پارتنر تمرینی 40 ساله کار مناسب و صحیحی نیست.

گروه تلگرام پارتنر زبان

درچند سال اخیر آموزشگاه‌ها، مدرسین و زبان‌آموزان به اهمیت داشتن پارتنرهای زبانی در مسیر پیشرفت زبان‌آموزان پی برده‌اند. به‌دنبال آن گروه‌های زیادی در تلگرام تشکیل شدند تا به زبان‌آموزان کمک کنند که به قصد یادگیری زبان با هم ارتباط برقرار کنند. ولی چند مشکل در این زمینه به وجود آمد.
مهم‌‌تر از همه اینکه تلگرام فیلتر شد و میزان استفاده زبان‌آموزان ایرانی از تلگرام کاهش پیدا کرد. دوم اینکه افرادی که در این گروه‌ها اضافه شدند و یا عضو شدند دقیقاً هم سطح و همسو نبودند و اگر جلسه تمرینی هم شکل گرفت، ادامه پیدا نکرد.
نکته مهم دیگر اینکه روشی برای ارزیابی روند تمرین وجود نداشت و افراد شرکت کننده در جلسات تمرینی با پارتنر زبان بعد از مدتی دلسرد می‌شدند. حال نیاز به روشی جدید بود تا هر آنچه که باعث محدودیت و ناکامی زبان‌آموزان می‌شد را رفع کند.

گروه پارتنر زبان

گروه‌های پارتنر زبان معمولاً از سمت آموزشگاه‌های زبان و یا مدرسین زبان شکل می‌گیرند. این گروه‌ها در ابتدا خوب و کاربردی به نظر می‌رسند، ولی دیده شده که با گذشت زمان اکثر شرکت‌کننده‌ها انگیزه، پشتکار و تداوم در یادگیری را از دست می‌دهند.
وجود این ناکامی نشان‌دهنده نیاز به یک سیستم مدون است که بتواند روند تمرین با پارتنر زبان را کنترل کند. ازسوی دیگر تعداد اعضای گروه زبان که توسط مربی شکل گرفته کم است و زبان آموزان گزینه‌های کمتری برای انتخاب پارتنر زبان دارند.

به‌طور معمول در صورتی‌که زبان آموزان نتوانند نکته جدید از پارتنر زبان خود یاد بگیرند بعد از تقریباً گذشت دو ماه تمایل دارند پارتنر تمرینی زبان خود را عوض کنند. درگروه‌های زبان کوچک این امکان چندان مقدور نیست. پس داوطلبان برای پیدا کردن پارتنر، سایت‌های پارتنر زبان را جستجو می‌کنند تا شرایطی که با آن در مسیر درست و پایدار یادگیری قرار می‌گیرند را پیدا کنند.
در ادامه سایت مناسب برای زبان‌آموزان ایرانی را معرفی خواهیم کرد.

نرم افزار پارتنر زبان

از یک نرم‌افزار پیدا کردن هم‌آموز چه انتظاراتی می‌توان داشت؟

برای جواب دادن به این سؤال، باید به نیازهای زبان‌آموزان توجه کنیم. آن‌ها نیاز به افرادی هم‌سطح و همسو با خودشان دارند که بتوانند به‌صورت منظم با آن‌ها تمرین کنند.
مهارت گفتاری (speaking)، پر متقاضی‌ترین مهارت برای تمرین با پارتنر زبان است که می‌شود در قالب چت، تماس صوتی و یا تماس تصویری برقرار شود. بنابراین فراهم کردن بستری مناسب با قابلیت‌های معرفی افراد متناسب از نظر سطح، هدف، زمان‌های آزاد برای تمرین، تمهیداتی برای برقراری ارتباط صوتی و تصویری و پیگیری روند تمرین از انتظارات معقول از یک نرم‌افزار پارتنر زبان به شمار می‌روند.
همچنین اینکه بتوانید با میزان سرعت اینترنت موجود بدون تأخیر و مشکلی در هر زمانی از طریق نرم‌افزار مورد نظر ارتباط برقرار کنید. در ادامه با سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی برای پیدا کردن پارتنر زبان و مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پارتنر زبان

استفاده از اپلیکیشن‌های پارتنر زبان از این نظر مفید است که روی گوشی در هر زمانی و در هر جا قابل دسترسی هستند. این به این معنی است زمانی که در مترو، اتوبوس، تاکسی هستید، برای تبدیل زمان‌های مرده خود به زمان‌های پربار و مفید با تمرین زبان مورد علاقه و یا مورد نیازتان می‌توانید از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید. همان‌طور که قبلاً هم اشاره شد داشتن هدف مشترک یکی از مواردی هست که باید حتماً موقع انتخاب پارتنر زبان به آن توجه شود.

دلیل اینکه افراد در هنگام درخواست پارتنر تمرینی زبان باید به هدف و سطح و زمان‌های آزاد طرف مقابل توجه کنند این است که مثلاً فردی که زبان انگلیسی را صرفاً از روی علاقه دنبال می‌کند و عجله‌ای برای تسلط روی آن ندارد، برای کسی که به زودی آزمون مهمی مثل آیلتس یا تافل پیش رو دارد نمی‌تواند پارتنر زبان خوبی باشد.
در این بخش 6 اپلیکیشن و سایت خارجی و ایرانی معرفی پارتنر زبان را به شما معرفی می‌کنیم که افراد با ملیت‌های مختلف در آن ثبت نام می‌کنند. این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها علاوه بر تمرین زبان، برای آشنایی افراد از ملیت‌های مختلف و فرهنگ‌های آن‌ها هم استفاده می‌شوند.

معرفی سایت‌ها و برنامه‌های پارتنر زبان

colearny | کولرنی تنها سایت ایرانی است که با توجه به سطح زبان‌آموز، اهداف و زمان‌های آزاد یکسان، مناسب‌ترین پارتنر را پیشنهاد می‌دهد. ویژگی دیگر این سایت، معرفی صوتی و یا تصویری است که زبان‌آموزان می‌توانند از خود داشته باشند. که موجب آشنایی قبلی با پارتنر زبان می‌شود و در صورت تأیید دو طرف این ارتباط برای تمرین شکل می‌گیرد. پیگیری مستمر توسط کارشناسان سایت و همین‌طور امتیازدهی نقطه قوت دیگری برای این سایت پارتنر زبان ایرانی است. امتیاز برجسته سایت کولرنی این است که یک سایت ایرانی است و امکان برقرای ارتباط با افراد هم زبان و با فرهنگ مشترک و موقعیت جغرافیایی نزدیک‌تر و تفاوت زمانی ناچیز را برای داوطلبین فراهم می‌کند.

اپلیکیشن Speaky هم یکی دیگر از اپلیکیشن‌های یادگیری و تقویت زبان است که محیط گرافیکی جالب و جذابی دارد. از مزایای دیگر این اپلیکیشن امکان ویرایشی است که برای کاربران قرار داده شده تا به هنگام گفتگوی متنی در صورت اشتباه گرامری و غیره متن شما توسط طرف مقابل قابل ویرایش است. با وجود این امکانات خوب اما جای خالی پیام‌های صوتی در اپلیکیشن به شدت احساس می‌شود. اگرچه مبنای کار اپلیکیشن مکالمه متنی است، اما خوب می‌شد اگر کاربران می‌توانستند صدای طرف مقابل را برای آشنایی با تلفظ کلمات هم بشنوند. علاوه بر موارد گفته شده به دلیل استفاده از اینترنت بین‌المللی امکان ایجاد مشکلات ارتباطی می‌تواند به وجود بیاید.

اپلیکیشن Tandem هم مانند نمونه‌های پیشین این قابلیت را دارد که شما را با زبان‌آموزان از سراسر دنیا آشنا کند. اپلیکیشن Tandem علاوه بر معرفی زبان‌آموزان، قابلیت معرفی مدرسین حرفه‌ای زبان که در این اپلیکیشن ثبت‌نام کردند را هم دارد.
از مزایای این اپلیکیشن به امکان چت نوشتاری، صوتی و ویدئویی می‌توان اشاره کرد. به این طریق مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود را نیز می‌توانید تقویت کنید. همچنین اگر در زبانی تسلط کافی دارید و در حد حرفه‌ای آن را می‌دانید، می‌توانید به‌عنوان مدرس به دیگران آن زبان را تدریس کنید. 

امکان شرکت در آزمون و دریافت مدرک، جستجو بر اساس شهر، حذف تبلیغات و دسترسی به لیست بازدیدکنندگان پروفایل هم با خرید اشتراک پریمیوم فراهم می‌شود. قیمت اشتراک ماهانه حدودا ۷ دلار است که پرداخت آن برای کاربر ایرانی شاید چندان ساده نباشد.
با اینکه اپلیکیشن Tandem جامعه‌ کاربری بزرگ و متنوعی دارد اما بهتر است برای پیشرفت در زبان‌های خارجی گزینه‌های دیگری را در نظر داشته باشید؛ چرا که اگر می‌خواهید زبان دوم خود را از صفر شروع کنید، این اپلیکیشن گزینه خوبی به‌شمار نمی‌آید.

اپلیکیشن iTalki هم مثل Tandem قابلیت معرفی مدرسین را دارد. نکته جالب اینجاست که مدرسین در این اپلیکیشن به دو دسته مدرسین حرفه‌ای که مدرک معتبر تدریس زبان دارند و افراد بومی هر زبان که به تدریس علاقه دارند ولی مدرک معتبری ندارند تقسیم می‌شوند.
از امکانات دیگر این اپلیکیشن فراهم کردن شرایط بحث و گفتگو میان اعضا است. شما نیز به‌عنوان مدرس می‌توانید در این اپلیکیشن تدریس کنید. فقط برای این کار باید یک مدرک معتبر ارائه دهید. با وجود همه این موارد نکات منفی هم وجود دارد ازجمله بالا بودن هزینه کلاس‌ها و اینکه پرداخت به صورت دلار است. همچنین به دلیل استفاده از اینترنت بین‌المللی ممکن است آموزش زبان انگلیسی با مشکل روبه‌رو شود. این اپلیکیشن برخلاف سایت ایرانی کولرنی که از پارتنر تمرینی خود زبان را یاد می‌گیرید با پرداخت هزینه می‌توانید آموزش با اساتید را آغاز کنید.

اپلیکیشن ساده Lingo Blabla به شما کمک می‌کند که در مدت زمانی کوتاه برای خودتان پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنید و زبان انگلیسی را با روندی دوست‌داشتنی و جذاب و رایگان تمرین کنید. امکان مکالمه صوتی در این اپلیکیشن برای تقویت مهارت لیسنیگ و اسپیکینگ شما بسیار مفید است. قطعاً این سایت هم با توجه به اینترنت بین‌الملل ممکن است با مشکلاتی مواجه شود.

سایت پارتنر زبان colearny

شاید با خود بگویید که با وجود آشنایی با اپلیکیشن‌های مختلف از کجا بدانیم کار با کدام راحت‌تر است؟ درکنار اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت‌هایی وجود دارند که زمینه را برای پیدا کردن یک پارتنر خوب برای شما فراهم کرده‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال سایت عالی برای پیدا کردن پارتنر زبان هستید و قصد دارید که بهترین افراد رو برای یادگیری زبان پیدا کنید، همین حالا به سایت کولرنی سر بزنید و با توجه به سطح زبان و مهارتتان، پارتنر تمرینی مناسب برای تمرین زبان را پیدا کنید.

کولرنی یکی از امن‌ترین و بهترین فضاها برای پیدا کردن پارتنر تمرینی زبان است. در این سایت، شما اول فرم درخواست پارتنر را پر می‌کنید. بعد بر اساس سطح و درخواستتان می‌توانید مناسب‌ترین پارتنر رو تو کمترین زمان ممکن پیدا کنید. و همزمان با تمرین زبان، اعتماد به نفس خود را افزایش بدهید. اگر به دنبال پارتنر اسپیکینگ و پارتنر مکالمه و مهارت‌های دیگر زبان هستید، سایت کولرنی شما را به پارتنر مورد نظرتان می‌رساند.

با استفاده از سایت کولرنی می‌توانید پارتنر زبان انگلسی مناسب سطح خودتان را پیدا کنید و برای آزمون‌های آیلتس و تافل آماده شوید و دانسته‌هایتان را با هم به اشتراک بگذارید. با صحبت کردن با یک فرد هم سطح خود مهارت اسپیکینگ زبان انگلیسی خود را تقویت می‌کنید و در ضمن به دلیل هم تراز بودن روند یادگیری برایتان خسته کننده نمی‌شود.

چگونه در colearny ثبت نام کنیم؟

برای اینکه مناسب‌ترین پارتنر را انتخاب کنید در وارد کردن اطلاعات فرم مخصوصاً سطح و زمان‌های آزادتان دقت کافی داشته باشید. مناسب‌ترین پارتنر تمرینی زبان در اسرع وقت توسط سایت کولرنی به شما معرفی می‌شود. هماهنگ کردن جلسات تمرینی، با توجه به مجازی بودن جلسات خیلی ساده است، کافی است با طرف مقابل زمان‌های آزادتان را بررسی و سر یک زمان مشخص به توافق برسید. استفاده از این جلسات به شما کمک می‌کند که زمان‌های آزاد و هزینه‌های خود را بهتر مدیریت کنید. 

نقش پارتنر در مراحل آزمون آیلتس

Speaking

اگر داوطلب آزمون آیلتس هستید، برای تمرین اسپیکینگ می‌توانید جلسات آزمون اسپیکینگ آیلتس را به کمک هم شبیه‌سازی کنید. با تمرین اسپیکینگ ترستان از صحبت کردن می‌ریزد و اعتماد به نفس بیشتری برای صحبت کردن با افراد غریبه پیدا می‌کنید. درحین مکالمه نقاط ضعف خود را شناسایی و روی آن‌ها کار کنید. همچنین در حین صحبت کردن از اصطلاحات و جملاتی استفاده کنید که در زبان انگلیسی رایج‌اند و فارسی را به انگلیسی ترجمه نکنید.

Cue Card

مرحله بعد شامل چند سؤال مرتبط با یک موضوع خاص است. تمرین کردن سؤالات این بخش با پارتنر، شما را در مسیر رسیدن به امتیاز بالاتر قرار می‌دهد. از این‌جهت این موضوع را به یاد داشته باشید و تمرین کنید. سؤالات را خوب به خاطر بسپارید و در صحبت خود جواب آن سؤالات را بگنجانید. ازطرفی دیگر صحبت‌های همدیگر را از جنبه‌های مختلف مانند واژگان و نکات گرامری، انسجام و مرتبط بودن پاسخ به سؤال و نحوه تلفظ کردن کلمات و لحن جملات بررسی کنید.
به‌علاوه می‌توانید برای هم، زمان بگیرید تا زمان‌بندی را تمرین کنید و جلسه آزمون را شبیه‌سازی کنید.

Listening

دربخش سوم ممتحن سؤالاتی مرتبط با موضوع بخش دوم از شما می‌پرسد. پرسش و پاسخ این بخش را هم به نوبت با پارتنرتان تمرین کنید. به‌منظور تمرین لیسنینگ هم می‌توانید فایل‌های صوتی آزمون را با هم گوش کنید، سؤالات مربوطه را از هم بپرسید و خلاصه‌ای از فایل صوتی را به نوبت برای یکدیگر بازگو کنید و اشتباهات احتمالی را تصحیح کنید.

دقت داشته باشید که هدف از تست لیسنینگ دریافت اطلاعات کلیدی و نکات مهم متن صوتی است؛ بنابراین با تمرین و تکرار دقت خود را بالا ببرید. حال‌اگر مدت زمان زیادی تا آزمون فرصت دارید حتی می‌توانید از فیلم‌ها یا پادکست‌های انگلیسی استفاده کنید. تعریف خلاصه این فیلم‌ها و پادکست‌ها با توجه به سطحتان برای تمرین و پیشرفت در لیسنینگ بسیار مفید است.

داشتن پارتنر تمرینی زبان فقط محدود به زبان انگلیسی نیست، بلکه یک متد کمک آموزشی است که می‌شود از آن برای یادگیری و تقویت سایر زبان‌ها استفاده کرد.

Reading & Writing

تمرین ریدینگ با پارتنر، برای خواندن سؤالات و پیدا کردن کلمات کلیدی سؤال‌ها و جواب‌ها، فضای همفکری ایجاد می‌کند که به افزایش سرعت در انجام تکنیک‌های ریدینگ مثل Scan و Skim کمک‌کننده است. درقسمت ریدینگ و رایتینگ هم مانند بخش‌های دیگر مدیریت زمان دارای اهمیت زیادی است. و سعی کنید تمرین‌های خود را در چهارچوب زمانی مشخص انجام دهید و موقعیت آزمون را برای خود ایجاد کنید. بسیاری‌ از داوطبان آزمون آیلتس، دوست دارند که نظر هم سطح‌هایشان یا افرادی با سطح بالاتر را در مورد رایتینگشان بدانند. پیشنهاد کولرنی برای شما این است که رایتینگ‌‌ها را برای هم بخوانید. 

اپلیکیشن دوست یابی برای یادگیری زبان

هم‌آموز زبان شخصی است که درواقع درکنار سایر منابع آموزشی شما مثل کلاس، کتاب، و … می‌تواند به شما در پیشرفت مهارت زبان کمک کند. درسال‌های اخیر اهمیت داشتن یک یا چند “پارتنر زبان” برای ما روشن شده است.
حدود بیست سال است که تحقیقات حوزه زبان و زبان‌آموزی نشان داده که برای برقراری ارتباط در یک زبان خاص، اولین مهارت‌هایی که باید آموخت و تقویت کرد، مهارت‌های شنیداری و گفتاری (همان لیسنینگ و اسپیکینگ) هستند.
مهارت لیسنینگ با فیلم دیدن، گوش کردن به پادکست، مشاهده ویدیوهای مختلف امکان‌پذیر است. تاهمین چهار، پنج سال پیش که داشتن “پارتنر زبان” مثل این روزها آسان نبود. معلم‌ها راه‌هایی مثل صحبت کردن با خود جلوی آینه و ضبط کردن صدا  پیشنهاد می‌دادند.

درتأثیرگذاری  این روش‌ها شکی نیست. اما به اندازه داشتن پارتنر زبان زودبازده و مؤثر نیستند. چرا که بعد از انجام یک یا چند بار این تمرین‌ها، تداوم یا انگیزه یا هر دو (که عوامل خیلی مهمی در پیشرفت در زبان هستند.) کمرنگ و بعد از مدتی کلاً ناپدید می‌شوند.
خوشبختانه این روزها به خاطر وجود اینترنت، پیدا کردن پارتنر زبان خیلی راحت و قابل دستیابی است. بعضی از سایت‌ها سعی در معرفی این افراد به هم دارند. مثلاً Tandem یکی از نمونه‌های خارجی این سایت و اپلیکیشن اینترنتی است. خوشبختانه با وجود  کولرنی
( colearny ) جای نمونه داخلی این سرویس کمک آموزشی و مفید دیگر خالی نیست.
شما کافی است که “فرم درخواست ” را پر کنید تا پارتنری با هدفی مشابه شما و هم سطحتان برای شما در نظر گرفته شود.

ممکن است در شروع، ملاقات با افراد غریبه معذب‌کننده باشد. به‌خصوص وقتی که هنوز نسبت به انگلیسی احساس مبتدی بودن دارید؛ اما به محض آنکه از این سختی عبور کنید، شروع به لذت بردن از آن خواهید کرد.

هم‌اکنون امکان یافتن پارتنر زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و ترکی استانبولی در سایت کولرنی وجود دارد که با استقبال شما زبان‌آموزان مشتاق، کولرنی مطمئنا در آینده‌ای نزدیک برای سایر زبان‌ها نیز به شما پارتنر معرفی خواهد کرد.

با توجه به کیفیت و سرعت بالای گوگل میت، بعد از معرفی پارتنر مناسب، لینک تماس گوگل میت برای جلسه تمرین شما ارسال می‌شود.

زبان‌آموزان برای یافتن پارتنر مناسب خود، هزینه اشتراک ماهیانه کولرنی را می‌پردازند. اگر هر کدام از طرفین، به هر دلیلی در طول مدت یک ماه مشخص شده موفق به ادامه نشد، پارتنری جایگزین به صورت رایگان به زبان‌آموز معرفی می‌شود.

با توجه به نیاز و هدف شما در تمرین مهارت‌های مختلف و زبان مورد نظرتان، کولرنی یک یا چند پارتنر به شما معرفی می‌کند.

سطح شما در زبان مورد نظر، اهداف شما و زمان‌های ترجیحی‌تان در فرم درخواست، مهم‌ترین مواردی هستند که کولرنی در معرفی پارتنر مناسب در نظر می‌گیرد.

سوالات متداول

شما عزیزان می‌توانید در این بخش با کامل کردن فرم سؤالات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما جهت راهنمایی شما آماده پاسخگویی هستند.