اسپیکینگ

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه

یادگیری زبان در خانه

آموزش مکالمه زبان انگلیسی در خانه

اگر نیاز به آموزش مکالمه زبان انگلیسی در خانه دارید چه کار کنید؟ مطمئناً روش‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. هر فردی متناسب با نحوه یادگیری خود و یا نیازها و امکانات و شرایطش یک روش را برای یادگیری انتخاب می‌کند.

وقتی در خانه هستید مشکلی برای تمرین مهارت خواندن، نوشتن و شنیدن انگلیسی ندارید. اما وقتی نوبت صحبت کردن انگلیسی می‌رسد چه کار باید بکنید؟

جهت افزایش دایره لغات انگلیسی با تلفظ سیلاب به سیلاب و معنی فارسی از 1000 لغت پرکاربرد انگلیسی با معنی و “تلفظ” استفاده کنید

بسیار هم شنیده‌ایم که برای پیشرفت کردن در انگلیسی باید صحبت کردن را به زبان انگلیسی تمرین کنیم و خواندن و نوشتن و گوش دادن کافی نیست. در این مقاله قصد داریم با ارائه ایده‌ها و راه‌کارهایی امکان آموزش مکالمه زبان انگلیسی در منزل را برای خودتان فراهم کنید.

مواردی که برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه باید در نظر بگیرید:

1- برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه با یک پارتنر زبان تمرین کنید

برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه و همچنین تقویت صحبت کردن به زبان انگلیسی مطمئناً چیزی جایگزین یک مکالمه واقعی با یک پارتنر زبان نمی‌شود. در این شرایط شما با به یادآوری واژگان، اصول گرامری و مشاهده زبان بدن طرف مقابل به یادگیری و تمرین می‌پردازید. 

اگر دوست انگلیسی زبانی ندارید که با شما تمرین کند در این صورت کمک گرفتن از یک مدرس زبان انگلیسی به صورت آنلاین یا یک پاتنر زبان که هم سطح خودتان باشد بسیار کمک کننده است. با مراجعه به سایت کولرنی colearny ) می‌توانید پارتنر زبان انگلیسی هم سطحتان را به راحتی پیدا کنید.

2- برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه باید با خودتان تمرین کنید

هر زمان که در خانه هستید می‌توانید با خودتان به زبان انگلیسی فکر و صحبت کنید. هنگامی که به زبان انگلیسی فکر می‌کنید دیگر برای صحبت کردن نیاز به ترجمه از زبان مادری به زبان انگلیسی که نسبتاً کار سختی هم است وجود ندارد. به این روش می‌بینید که صحبت کردن به انگلیسی برایتان راحت‌تر می‌شود. سعی کنید آنچه که در ذهنتان است با صدای بلند بیان کنید.

وقتی کسی برای اصلاح شما وجود ندارد می‌توانید از تلفظ دیکشنری‌های مختلف یا فلش‌کارت‌هایی حاوی جملات و اصطلاحات درست که قبلاً تهیه کرده‌اید استفاده کنید. با این روش صحبت کردن برای شما راحت‌تر و اعتماد به‌نفستان بیشتر می‌شود. با تمرین با خودتان از یک روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه رایگان استفاده کرده‌اید.

3- برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه باید مطالب را به زبان انگلیسی مطالعه کنید

 برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه باید مهارت‌های گفتاریتان را تقویت کنید نیاز است علاوه بر تمرین مکالمه، به زبان انگلیسی مطالعه کنید. به هنگام مطالعه مغز فعال می‌شود و شما با شنیدن صدای سر و یا گوش داخلی تلفظ کلمات را می‌شنوید. همچنین با کلمات جدیدی آشنا می‌شوید که می‌توانید در مکالمات خود از آن‌ها استفاده کنید.

برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه از منابعی مانند انوع کتاب داستان، نمایشنامه، شعر، روزنامه، مجله می‌توانید استفاده کنید. به این روش بیشتر با زبان انگلیسی درست و ساختارمند آشنا می‌شوید.

4- برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه صحبت خود را ضبط و مجدداً گوش کنید

سعی کنید مکالمه یا نمایشنامه‌ای را بلند بخوانید و در حین خواندن صدای خود را ضبط کنید. این کار کمک می‌کند بتوانید به خطاهایتان گوش کنید و با توجه به این حقیقت که “شما بدترین منتقد خود هستید” مانند یک معلم خوب اشتباهات تلفظی خودتان را اصلاح می‌کنید.

اگر با تلفظ بعضی از کلمات مشکل دارید و یا آن‌ها را نمی‌توانید به زبان انگلیسی مادری تلفظ کنید یوتیوب بهترین کمک را به شما می‌کند. با سرچ “اشتباهات تلفظ زبان مادری انگلیسی” کلمات و یا صداهای جدیدی که تلفظشان کمی غیرطبیعی است را پیدا می‌کنید؛ چرا که فقط شما نیستید که با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنید و مطمئناً تمرین‌های مفیدی هم برای آن پیدا می‌شود. این تمرین نیز راهی برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه رایگان را برای شما فراهم می‌کند. 

5- یکی از اصل مهم برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه یادگیری اصطلاحات و عبارات کاربردی و یا روزمره است

مانند هر زبانی، انگلیسی گفتاری تفاوت قابل توجهی با آنچه که در یک کتاب درسی و یا متون رسمی دیده می‌شود دارد. بهترین راه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خانه این است که اصطلاحات مربوط به موقعیت خاص، علایق و یا کار و مکان مورد نظرتان را یاد بگیرید تا به هنگام شنیدن آن‌ها سردرگم نشوید. 

6- برای ارتقا مهارت مکالمه انگلیسی درخانه بر روی مهارت گوش دادن تمرکز کنید

گوش دادن بخشی از هر مکالمه است به این دلیل که تا شما نتوانید گفته‌های طرف مقابل را گوش داده و متوجه شوید در جواب درست دادن هم دچار مشکل می‌شوید. 

برای تقویت لیسنینگ خود در خانه می‌توانید از انواع منابعی که مهارت شنیداری شما را تقویت می‌کنند مانند پادکست انگلیسی و موسیقی کلامی انگلیسی استفاده کنید. 

7-برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی از مکالمه ساده انگلیسی شروع کنید

خودتان را جای کودکی بگذارید که میخواهد زبان باز کند.قطعا شروع کردن با مکالمه سخت برای کودک بسیار چالش بر انگیز خواهد بود.مکالمات ساده بخصوص در فیلم هایی که برای کودکان ساخته شده اند کمک شایانی به زبان آموزان خواهد کرد. سایت کولرنی لیستی از مکالمه ساده انگلیسی تدارک دیده که میتوانید از آنها کمک بگیرید

همچنین میتوانید از سایت های زیر برای تهیه نمونه مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید:

italki

duolingo

speechling

colearny

 

سخن پایانی

مهارت صحبت کردن و مکالمه از مهم‌ترین فاکتورهای یادگیری هر زبان خارجی است و در عین حال مهارت پیدا کردن در آن هم نیاز به تمرین زیاد دارد و کار آسانی نیست. اگر قصد دارید در خانه این مهارت را پیدا کنید تا حد زیادی باید به توانایی‌های خودتان تکیه کنید. با استفاده از راه‌کارهایی مانند تقویت لیسنینگ، صحبت کردن با خود، ضبط صدا یا حتی آموزش‌های می‌توانید تمرین‌های لازم را دریافت کنید. با انجام تمرین لازم اعتماد‌به‌نفس کافی برای صحبت کردن را در خود ایجاد خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *