کلاس خصوصی مکالمه زبان

امروزه با توسعه روابط بین انسا‌ن‌ها در کل جهان آموزش و یادگیری زبان بسیار ضروری شده است. یکی از بخش‌های مهم زبان انگلیسی مکالمه زبان است. اگر وقت کافی برای یادگیری مکالمه زبان ندارید کلاس مکالمه خصوصی زبان برای شما بهترین گزینه خواهد بود که در حال حاضر بسیار پرطرفدار است. در حال حاضر آموزشگاه خصوصی زبان زیادی وجود دارند که کلاس اسپیکینگ خصوصی برگزار می‌کنند. با شرکت در این کلاس‌ها قادر خواهید بود که صرف مدت زمان کوتاهی سطح مکالمه زبان خود را ارتقاء دهید. در مطلب پیش رو در رابطه با کلاس اسپیکینگ خصوصی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کلاس مکالمه خصوصی مناسب چه کسانی هست؟

چنانچه جزو کسانی هستید که وقت لازم برای رفتن به کلاس مکالمه زبان به صورت حضوری ندارید، شغلی که دارید به صورت شیفتی است و نمی‌توانید در روزهای مشخص سر کلاس مکالمه حضوری شرکت کنید و یا اینکه سطح مکالمه ضعیفی دارید، بهترین راهکار برای شما شرکت در کلاس خصوصی مکالمه زبان است. در اصل کلاس اسپیکینگ خصوصی را می‌توان یک فرصت طلایی جهت یادگیری بهتر زبان به شکل فردی و تمرکز بیشتر بر روی مکالمه دانست. موقعی که کلاس اسپیکینگ خصوصی را جهت بهبود مهارت مکالمه انتخاب می‌کنید، کلیه دروس مکالمه توسط استاد زبان انگلیسی به صورت کاملا تخصصصی به شما آموزش داده می‌شود تا در مدت زمان کوتاهی بتوانید مکالمه خود را تقویت کنید.

همچنین جهت افزایش دایره لغات انگلیسی با تلفظ سیلاب به سیلاب و معنی فارسی پکیج لغات انگلیسی صوتی کولرنی را تهیه کنید 

مزایای کلاس خصوصی برای مکالمه زبان انگلیسی

شرکت در کلاس‌های مکالمه خصوصی مزیت‌های فراوانی دارد. از جمله فواید این نوع کلاس‌ مکالمه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. توجه شخصی استاد به زبان آموز که منجر به افزایش سرعت یادگیری در زبان آموز می‌شود.
 2. برنامه زمان‌بندی منعطف
 3. ارائه مطالب درسی مطابق با نیاز زبان آموز
 4.  دریافت نکات مهم موقع مکالمه و یا تصحیح اشتباهات توسط استاد زبان
 5. تمرکز بیشتر روی یادگیری
 6. پیشرفت در مکالمه با استفاده از تمرین‌ها و روش‌های هم جهت با سبک یادگیری زبان آموز

معایب کلاس خصوصی برای مکالمه زبان انگلیسی

اگر قصد دارید در دوره خصوصی مکالمه زبان شرکت کنید بهتر است در کنار مزایای فراوان آن با معایب این نوع کلاس‌ها نیز آشنا شوید. معایب کلاس مکالمه خصوصی شامل موارد زیر است:

 • پیدا کردن استاد زبان باتجربه و حاذق بسیار سخت و وقت گیر است.
 • نبود همکلاسی در کلاس خصوصی حس همکاری را از بین می‌برد.
 • تنها بودن زبان آموز در کلاس سبب کاهش شوق یادگیری زبان در او خواهد شد.
 • کلاس‌ اسپیکینگ خصوصی در مقایسه با کلاس حضوری هزینه بالاتری دارد.

کلاس های خصوصی مکالمه کجا برگزار می‌شود؟

به طور کلی کلاس اسپیکینگ خصوصی در مکان‌های زیر قابل اجرا خواهد بود:

 1. کلاس آنلاین
 2. منزل یا محل کار  زبان آموز
 3.  آموزشگاه زبان

کلاس های خصوصی مکالمه آنلاین

یکی از انواع روش‌های برگزاری کلاس خصوصی مکالمه به صورت غیر حضوری و آنلاین است. در این شیوه آموزشی استاد زبان به کمک وب سایت اختصاصی آموزشگاه زبان و یا نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس کلاس خود را تشکیل خواهد داد. این نوع کلاس برای افرادی که زمان کافی جهت شرکت در کلاس مکالمه حضوری را ندارند بسیار مناسب است.

کلاس های خصوصی مکالمه حضوری در آموزشگاه

یک سری از کلاس‌های مکالمه خصوصی در آموزشگاه زبان و به شکل حضوری برگزار می‌شوند. در این کلاس‌‌ها، یک مدرس با یک دانش آموز به صورت خصوصی و در یک محیط حضوری، مکالمه می‌کنند. همچنین در این نوع کلاس‌ها، مدرس قادر است به صورت شخصی تمرینات و فعالیت‌های مناسب برای تقویت مهارت مکالمه به دانش آموز پیشنهاد دهد.و همجنین میتوانید از سایت کولرنی پارتنر مکالمه را برای تمرین پیدا کنید.

کلاس خصوصی مکالمه به صورت حضوری در محل کار

برخی از افراد هستند که به جای شرکت در کلاس‌های مکالمه خصوصی به صورت حضوری، ترجیح می‌دهند که در محل کار خود مکالمه خود را تقویت کنند. در این نوع کلاس‎‌‌ها مدرس زبان با کارمندان در محیط کارشان تدریس خصوصی مکالمه کار می‌کند. در صورتی‌که جزو کارمندانی هستید که لازم است با مشتریان خارجی ارتباط برقرار کنید کلاس مکالمه خصوصی در محل کار برای شما بهترین گزینه خواهد بود.این نوع کلاس ها بیشتر از طرف مدیر محل حمایت مالی می شود.

کلاس های خصوصی مکالمه به صورت حضوری در منزل

گاهی زبان آموز به دلیل مشکل جسمی یا داشتن فرزند کوچک و یا هر دلیل دیگری امکان خروج از منزل را ندارد. که

در این شرایط استاد زبان در ساعات مشخصی در منزل زبان آموز حضور می‌یابد و دروس مکالمه زبان و نکات مهم و کلیدی آن را تدریس خواهد کرد.اگر که مشکل مالی برای تقبل هزینه این نوع کلاس ها را ندارید این نوع کاس بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

روش معمول تدریس در دوره های مکالمه خصوصی زبان

در آموزشگاه خصوصی زبان تدریس خصوصی مکالمه به کمک اساتید با تجربه و با استفاده از جدیدترین روش‌های تدریس تشکیل می‌شود. در کلاس‌های اسپیکینگ خصوصی تلاش شده است تا تدریس گرامر از دروس حذف شود و به جای آن از دیگر روش‌های آموزشی نظیر مشاهده فیلم، گوش دادن به موزیک و خواندن مجله استفاده شود.به طوری که زبان آموز وادار به بهبود شنیدار و گفتار می شود.تا رفته رفته هم قدرت مکالمه پیدا کند و هم اعتماد به نفس کافی برای شروع و ادامه صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشد.

تفاوت کلاس عادی یا گروهی با دوره خصوصی مکالمه

کلاس‌های عادی اسپیکینگ به شکل گروهی تشکیل می‌شوند و اکثر تمرینات به صورت جمعی انجام خواهد شد. در این نوع کلاس‌ها زبان آموزان به صورت مستقیم با هم در ارتباط هستند و کل دروس مکالمه توسط یک مدرس تدریس می‌شود.و همچنین یک برنامه ی واحد برای همه زبان آموزان به اجرا در می آید اعم از اینکه این برنامه با برنامه های یک زبان آموز سازگار باشد یا نه. در مقابل دوره خصوصی مکالمه به شکل فردی تشکیل می‌شود و مدرس زبان به شکل شخصی با هر زبان آموز در ارتباط است. در دوره مکالمه خصوصی زبان برنامه آموزشی هر فرد فقط مختص خود اوست و با در نظر گرفتن نیازهای او تنظیم خواهد شد.

روزهای برگزاری کلاس‌ها

در کلاس اسپیکینگ خصوصی روزهای برگزاری کلاس‌ها توسط زبان آموز و با مشورت با استاد زبان مشخص خواهد شد. این در حالی است که برای کلاس های گروهی آموزشگاه زبان روزهای تشکیل کلاس عادی  یا گروهی مکالمه را تعیین می‌کند.

مدت زمان هر جلسه

در کلاس‌های مکالمه عادی، به طور تقریبی هر کلاس یک و ساعت نیم طول می‌کشد. اما مدت زمان هر جلسه کلاس مکالمه خصوصی می‌تواند به انتخاب زبان آموز باشد و قابل تغییر است.

میزان پیشرفت

یکی از تفاوت‌های مهم تدریس خصوصی مکالمه پیشرفت سریع آن نسبت به کلاس‌های عادی است. به دلیل اینکه در کلاس خصوصی اسپیکینگ استاد تنها مدت زمان بیشتری برای رفع اشکال وجود دارد.

چقدر باید مطالعه‌ بعد ازکلاس‌ مکالمه خصوصی داشته‌ باشیم؟

میزان مطالعه بعد از دوره خصوصی مکالمه، به تلاش و انگیزه شما بستگی زیادی دارد. با این حال، برای بهبود مهارت های خود در مکالمه، توصیه می شود که حداقل نیم ساعت تا ۲ ساعت در روز به تمرین و مطالعه مکالمه اختصاص دهید.

در کلاس های مکالمه امکان تغییر استاد وجود دارد؟

اگر کلاس مکالمه گروهی و ترمیک باشد آموزشگاه زبان به ندرت موضوع تغییر استاد را در میانه ترم قبول می‌کند، اما در کلاس اسپیکینگ خصوصی امکان تغییر استاد توسط برگزار کننده کلاس زبان راحتتر اتفاق می افتد.چرا که در کلاس های خصوصی استاد زبان آنلاین یا حضوری را خود زبان آموز انتخاب می کند.

همچنین می توانید برای پیدا کردن استاد زبان از دیگر کشور ها به سایت ها زیر مراجعه کنید

preply

cambly

جمع‌بندی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.