مقاله ها

استاد زبان آلمانی آنلاین | کولرنی colearny

استاد آنلاین زبان آلمانی

استاد زبان آلمانی آنلاین

آموزش زبان آلمانی چه به صورت آنلاین با استاد زبان آلمانی آنلاین و چه به صورت حضوری می‌تواند تجربه بسیار جذابی باشد، چرا که این زبان دارای بیشترین جمعیت انسانی است که زبان مادری‌شان در اتحادیه اروپا آلمانی است. همین موضوع اهمیت یادگیری زبان آلمانی خصوصا برای زندگی در اروپا را افزایش می‌دهد.

حتی بیش از 1000 لغت پرکاربرد انگلیسی با معنی و “تلفظ”

یادگیری زبان آلمانی هم می‌تواند به صورت خودآموز صورت بگیرد و هم از طریق شرکت در کلاس زبان امکان پذیر می‌باشد. یادگیری این زبان به صورت خودخوان صبر و تلاش بسیار زیادی می‌طلبد ولی شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌ سریع تر  به زبان آلمانی مسلط شوید.

حال که یادگیری زبان از طریق شرکت در کلاس بهترین گزینه است بهتر است از طریق شرکت در کلاس های استاد زبان آنلاین باشد چرا که یادگیری زبان آلمانی به صورت آنلاین مزایا بیشتری به نسبت یادگیری حضوری زبان آلمانی دارد. به طور مثال کلاس‌های آنلاین، هم هزینه کمتری دارد و هم احتیاج نیست زمانی برای رفت و آمد به کلاس اختصاص دهید.

 

اگر یک استاد زبان آلمانی آنلاین خوب و حرفه‌ای را انتخاب کنید، در مدت زمان کم هم می‌توانید این زبان دلنشین را یاد بگیرید. پس اگر در شهر خود به یک استاد زبان آلمانی آنلاین خوب دسترسی ندارید، نگران نباشید، چرا که شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های آنلاین از آموزش اساتید بسیار حرفه‌ای بهره‌مند شوید.

برای انتخاب استاد زبان آلمانی آنلاین، در ابتدا باید با روشهای پیدا کردن یک استاد زبان آنلاین آشنا شوید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

استاد زبان آلمانی

 استاد زبان آنلاین از کجا پیدا کنم

1. استاد زبان آلمانی آنلاین که  به طور شخصی و مستقل فعالیت دارند: 

به طور کلی این اساتید، زبان آموزان خود را از طریق معرفی اطرافیان یا برند شخصی خود از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستا گرام  پیدا می کنند. این نوع اساتید زبان به دلیل اینکه به طور مستقل از آموزشگاه فعالیت می‌کنند، همه کارهای مربوط به کلاس‌ها را خودشان انجام می دهند؛ از جمله: پیگیری ادامه برگزاری کلاس زبان آموزان، رفع مشکلات کلاس، زمانبندی کلاس‌ها و… پس این اساتید زبان آنلاین باید برنامه ریزی و زمان بندی قوی داشته باشند تا بتوانند کلاسها و زبان آموزان خود را به به طور مستقل مدیریت کنند. انتخاب این نوع اساتید مزایا و  معایبی نیز به همراه دارد که در ادامه به شرح مهم‌ترین آنها می‌پردازیم:

   مزایا استاد زبان آلمانی که به طور مستقل فعالیت می کنند:

 • توافق برای پرداخت کمتر هزینه یا متناسب با بودجه خود
 • منعطف بودن زمان کلاس ها

   معایب استاد زبان آلمانی که به طور مستقل فعالیت می کنند

 •   برنامه تدریسی این نوع اساتید چارت مشخصی نداشته و مطابق تجربه خود استاد زبان آلمانی آنلاین  است.
 • در انتخاب این نوع اساتید زبان آنلاین باید به خاطر داشته باشید که در صورت هر نوع مشکلی شما نمی‌توانید به جایی برای وساطت حل مشکل بوجود آمده مراجعه کنید، چرا که این نوع اساتید به صورت شخصی و مستقل از هر پلتفرم یا سایت های واسط و یا آموزشگاه زبانی فعالیت می‌کنند.

 

2. استاد زبان آلمانی آنلاین که  توسط موسسه یا آموزشگاه خاصی معرفی می‌شوند: 

اساتید این نوع کلاس‌ آنلاین زبان تفاوت خاصی با اساتید کلا‌س‌های حضوری زبان آلمانی ندارند.

   مزایا استاد زبان آلمانی که  توسط موسسه یا آموزشگاه خاصی معرفی می‌شوند:

 • واسط بودن موسسه یا آموزشگاه در صورت بروز مشکل مانند تعویض استاد
 • پیگیری منظم برای تشکیل کلاس از طریق کادر اجرایی موسسه

   معایب استاد زبان آلمانی که توسط موسسه یا آموزشگاه خاصی معرفی می‌شوند:

 • بزرگترین مشکل کلاس گرفتن با این نوع اساتید زبان آنلاین این است که آنها موظف هستند طبق چارت و برنامه ریزی آموزشگاه پیشروی کنند و استاد یا زبان آموز  انعطافی در انتخاب منابع  آموزشی ندارند که این موضوع باعث فرسایشی بودن انگیزه زبان آموز از روش های سنتی آموزشگاه ها باشد.
 • استاد آنلاین زبان آلمانی که از طریق موسسات معرفی میشود طبق دستور العمل موسسه زمان تدریس یک کتاب را بسیار طولانی میکنند. این اقدام باعث کاهش سرعت پیشرفت زبان آموز می شود. مثلا یک کتابی که بیست درس دارد  را در شش ماه آموز می دهند. (این قضیه به این منظور هست که زبان آموز در تعداد بیشتری از کلاسها شرکت کند و خب از لحاظ اقتصادی به ضرر زبان آموز و به نفع آموزشگاه میباشد!.)
 • در ظاهر هزینه یک ترم در آموزشگاه کمتر است اما در واقع با یک حساب و کتاب ساده متوجه می شویم که آموزشگاهها  برای تدریس چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری یک کتاب را در طی شش ماه تدریس میکنند که هر ماه از زبان آموزان هریه دریافت میکنند که این موضوع علاوه بر از دست دادن انگیزه زبان آموز از لحاظ اقتصادی به ضضرر زبان آموز می باشد.
 • اگر زبان آموز از ادامه کلاس منصرف شود، هیچ مبلغی به او برگرداننده نمی‌شود این در صورتی است که در ابتدای شروع ترم، شهریه کامل یک ترم کلاس، از او گرفته می‌شود!
 • زبان آموز امکان انتخاب استاد را ندارد و حتما باید با اساتیدی که توسط آموزشگاه معرفی می‌شود، کلاس زبان خود را ثبت نام کند.

3.  استاد زبان آلمانی آنلاین که توسط وب‌سایت‌های معتبر معرفی می‌شوند:

امروزه تعداد از سایت ها هستند که به صورت پلتفرم واسط بین زبانآموزان و اساتید زبان فعالیت میکنند. اکثر این سایتها دارای نماد اعتماد الکترونیکی و یا نماد ساماندهی اصناف را دارند. که این امر به معتبر بودن فعالیت سایتها قوت می بخشد.در نظر داشته باشید که منظور از سایت ها و پلتفرم های واسط سایت های تبلیغاتی نیستند. که با دریافت مبلغی از  استاد اطلاعات تماس آنها را به نمایش میگذارند. منظور سایت هایی هستند که برگزاری کلاس آنلاین توسط خود سایت برگزار میشود و پشتیبانی کامل هم توسط خود سایت انجام می شود

به طور معمول انتخاب این نوع اساتید در میان زبان آموزان به دلایل زبذ محبوب‌تر است

   مزایای استاد زبان آلمانی که  توسط سایت های آنلاین مثل کولرنی معرفی می‌شوند:

 • امکان انتخاب استاد زبان آلمانی آنلاین توسط خود زبان آموزان وجود دارد. در این سایت ها ویدیویی از اساتید زبان آنلاین وجود دارد که در آنها این اساتید خود و روش تدریسشان را معرفی میکنند .تا زبان آموزان بتوانند با اطمینان بیشتر اساتید خود را انتخاب کنند..زبان آموزان علاوه بر ملاحضه رزومه کاری اساتید قبل از انتخاب استاد زبان آلمانی با لهجه استاد که فاکتور مهم در یادگیری حرفه ای زبان آلمانی هست هم آشنا می شود.
 • در صورتی که به هر دلیل زبان آموز امکان شرکت در کلاس را نداشته باشد، امکان عودت وجه پرداخت شده توسط زبان آموز وجود دارد.
 • دسترسی به اساتیدی که منابع آموزشی متفاوتی دارند. در این صورت زبان آموز می تواند در انتخاب منابع آموزشی متناسب با سلیقه خود با استاد زبانآلمانی آنلاین به توافق برسد. و همیچنین نحوه آموزش در این نوع کلاس‌ها با توافق زبان آموزان و اساتید است چرا که این نوع سایت‌ها، برای روش آموزش و منابع مورد استفاده برای تدریس مانند آموزشگاه‌ها سخت گیر نیستند.
 • زمان کلاس‌ها به انتخاب خود زبان آموز است.چرا که اساتید زمان های آزادشان  را در تقویم زمانی خود اعلام می کند. و زبان آموز می تواند مناسب ترین استاد را که به زمانهای آزاد خود نزدیک است انتخاب کند. 
 • پیشرفت زبان آموزان در این نوع کلاس‌های آنلاین بیشتر است چرا که اساتید با سرعت بیشتری تدریس میکنند و زمان پرتی وجود ندارد. مانند آموزشگاه‌ها مثلا یک کتاب در طی شش ماه تمام نمی‌شوند. که این موضوع باعث افزایش انگیزه و بهبود روند پیشرفت زبان آموز می شود.
 • در این سایت‌ها زبان آموزان می‌توانند، کلاس‌های خود را با قیمت‌های متفاوت بنا به بودجه خود پیدا کنند. چرا که کلاس‌های آنلاین این سایت‌ها، مثل اساتید آنلاین موسسه‌ها قیمت واحدی ندارند. و هر استادی قیمت متفاوتی اعلام می کند و با صرف کمی زمان استادی با کیفیت آموزش بالا و قیمت پایین می توان پیدا کرد.

بهترین استاد زبان آلمانی

 

   معایب استاد زبان آلمانی که توسط سایت های آنلاین مثل کولرنی معرفی می‌شوند:

 • به جز کولرنی اکثر سایت ها استاد زبان آلمانی آنلاین به صورت خصوصی معرفی میکند.این مسئله مانع شبکه سازی جهت تمرین زبان آموزان  و همچنین هزینه را برای افراد دوچندان میکند. که این دو مسئله را کولرنی با معرفی کلاس گروهی آنلاین زبان آلمانی و همچنین ایجاد جامعه مجازی از زبان آموزان امکان پیدا کردن پارتنر تمرینی متناسب با سطح و هدف و همین طور زمان آزاد آنلاین را فراهم کرده است 

سایت های معرفی استاد زبان آلمانی آنلاین

سایت های زباد هستند که واسط بین استاد زبان آلمانی و زبان آموزان این رشته هستند. البته باز هم تاکید میکنیم که   منظور از سایت های تبلیغاتی که با دریافت مبلغی از  استاد اطلاعات تماس آنها را به نمایش میگذارند. سایت هایی که صفر تا صد برگزاری کلاس را با پشتیبانی کامل رصد میکنند:

وبسایت کمبلی cambly

وبسایت cambly سایتی با استاد های زبان آلمانی که از سراسر دنیا هستند معرفی می کند. متاسفانه این سایت برای ایرانیها تحریم می باشد. و همچنین به قیمت دلار کلاسها برگزار میشود که این مسئله برای زبان آموزان ایرانی صرفه اقتصادی ندارد.

وبسایت پریپلای preply

وبسایت prelpy سایتی با استاد های زبان آلمانی که از سراسر دنیا هستند معرفی می کند .متاسفانه این سایت هم مانند مورد قبلی برای ایرانیها تحریم است. همینطور به قیمت دلارو یا یورو  کلاسها برگزار میشود که این مسئله برای زبان آموزان ایرانی صرفه اقتصادی ندارد.

وبسایت کولرنی colearny

وبسایت کولرنی CoLearny اساتیدی با کیفیت تدریس بالا معرفی میکند. مزیتی که سایت کولرنی ( CoLearny) دارد این است که علاوه بر معرفی استاد زبان آلمانی آنلاین، جامعه مجازی از زبان آموزان ایجاد کرده است که افراد بتوانند پارتنر زبان آلمانی متناسب با سطح و هدف و زمانهای آزاد خود را پیدا کنند و با هم تمرین داشته باشند.

( کولرنی از دو کلمه co به معنی با هم دیگر و learny به معنی یادگیری هست مثل کلمه CoWork )

دیگر سایتهایی مثل memrise ، italki . FluentU وجود دارند اما متاسفانه برای ایرانیان عزیز امکان دسترسی نداده اند.

کلام آخر

کلاس‌های آنلاین آلمانی به دلایل زیادی می‌تواند مفید باشد. اگر می‌خواهید به آلمان سفر کنید یا در آن زندگی کنید، می‌توانید از شرکت در کلاس آنلاین آلمانی بهره‌مند شوید. آنها می‌توانند درک شما از فرهنگ آلمانی و توانایی شما در صحبت با دوستان و خانواده ای که به این زبان صحبت می‍‌کنند را بهبود بخشند.برای اینکه بتوانید در بهترین کلاس زبان آلمانی آنلاین شرکت کنید، باید بتوانید به درستی یک استاد زبان آلمانی آنلاین خوب و حرفه‌ای را انتخاب کرده و در نهایت از تمرین و ممارست در یادگیری این زبان دست نکشید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین می‌توانید با در اشتراک گذاشتن نظرات خود با ما، در پیشرفت نوشته‌ها به ما کمک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *